כיצד לבצע איטום גג בבניין משותף

בניין משותף דורש תחזוקה שוטפת ויומיומית של הבניין על התחזוקה הזו אחראי ועד הבית של הבניין. להיות ועד בית בניין משותף זו עבודה לא קלה בייחוד אם מדובר בבניין רב קומות שמכיל הרבה דיירים. על ועד הבית לדאוג לאסוף כסף עבור קופת ועד הבית לדאוג לכל צרכי הבניין ותחזוקתו ועוד הרבה נדבכים נוספים שעליו לדאוג להם. לא כולם רוצים לשמש כועד הבית וזה דבר מובן מאליו.

איטום-ביריעות-ביטומניות

איטום-ביריעות-ביטומניות

אחד הנושאים החשובים ביותר בבניין קומות הוא נושא איטום הגג לקראת החורף. דיירי הקומות העליונות סובלים הכי הרבה מאיטום לא תקין בעונת החורף יכולות להופיע אצלהם נזילות וחדירות מים עובש ופטריות כתוצאה מרטיבות ועוד ובימי הקיץ עלולים דיירי הקומות העליונות ממחום יתר כתוצאה מאי סיוד הגג. כל הבעיות האלו אינן מורגשות אצל אלו הגרים בקומות התחתונות וכיון שכך אינם מעוניינים כל כך להשתתף בעלות תיקון הגג ואיטום גג הבניין.

תפקידו של ועד הבית הוא לגרום לכל דיירי הבניין להתשתתף בעלויות של הוצאות איטום הבניין. על מנת לעשות כן צריכים וועדי הבתים להזמין הצעת מחיר מכמה קבלני איטום בכדי להגיש לדיירים מחיר איטום גגות משתנה בהתאם לסוג האיטום במעוניינים לבצע בגג הבניין אם מדובר בבניינים ישנים יש חובה לבצע זיפות על גג הבניין כל כמה שנים וכן לבצע תחזוקה של סיוד הגג על מנת לשמור על הזפת הקיים וכן כדי להימנע מהתחממות יתר של הקומה העליונה. מרבית ועדי הבתים מעוניינים לעבור לאטום את גג הבניין בשיטת יריעות ביטומניות. שיטה זו אמנם יקרה אך יעילה לטווח ארוך שנים השיטה בנויה על הנחת יריעות העשויות מחומר ביטומני אטום והדבקתן על ידי אש וחום רב שיטה זו יעילה בהרבה מזיפות גג בזפת חם המסורתי והישן כיון שאין צורך בתחזוקה שוטפת והאחריות הניתנת על ביצוע איטום ביריעות ביטומניות הוא לכל הפחות לעשר שנים. אך כמיון שגג הבניין אינו פנוי ומונחים בו דודי שמש ואנטנות ועוד חפצים האיטום ביריעות ביטומניות נעשה קשה יותר ולכן המחיר גם נעשה גבוה יותר.

בעקבות כך יש חוסר רצון מצד הדיירים הגרים בקומות הנמוכות לשלם את הסכום הנדרש עבור איטום ביריעות ביטומניות האגודה לתרבות הדיור נותנת מענה ועזרה בכל הקשור לשיפוצים של בניינים משותפים ולאיטום גגות ניתן לקבל סיוע באיטום הגג דרך תרבות הדיור לשם כך יש צורך לבחור קבלן איטום מורשה שיכול לעבוד בשיתוף פעולה יחד עם האגודה לתרבות הדיור.

עבודות-איטום-גג

עבודות-איטום-גג

מציאת קבלן איטום דורשת אף היא מאמץ נרחב מועד הבית כאשר מעוניינים לחפש קבלן עבודות איטום שיבצע את העבודה עבור הבניין ישנם כמה דברים שצריכים לבדוק: בראש ובראשונה יש לבדוק את מקצועיות הקבלן דבר זה ניתן לבדוק על ידי המלצות מועדי בתים אחרים שכבר ביצעו פעולות של איטום בנין דרך קבלן זה כמו כן ניתן לגלוש באינטרנט ולחפש קבלן איטום מורשה בעל המלצות מלקוחות קודמים. תוכלו להעזר באתר גגותאיטום.com שמספק מידע נרחב עבור קבלני איטום באיזור מגורכם וכן לגבי השיטות השונות הקיימות בענף האיטום ובכך לקבל אינדקציה לגבי מחירים ואיך ומתי והכי כדאי לבצע איטום עבור גג הבניין המשותף.

פורסם בBEE