כיצד לבחור מצבר לרכב

איך יודעים שהמצבר נגמר? מה חשוב לדעת לפני שרוכשים מצבר לרכב? איך נדע איזה מצבר לרכוש?

החלפת מצבר
החלפת מצבר

מצבר לרכב הוא אחד החלקים החיוניים ביותר ברכב אם ישנם כמה דברים שאפשר להזניח ברכב מצבר לרכב אי אפשר להזניח. המצבר אחראי על אספקת אנרגיה וחשלמל לכל החלקים הדורשים חשמל ברכב והוא האחראי הישיר על התנעתו של הרכב ותחילת הנסיעה בלעדיו אי אפשר להניע את הרכב לכן חשיבותו כל כך רבה. חשוב לציין שלפני כל עבודה עם מצברים יש לנקוט על פי כללי הזהירות לעבודה עם מצברי עופרת  שמפרסם המוסד לבטיחות וגיהות.

מהו מצבר?

המצבר למעשה הוא תא חשמלי מעין תחנת כח קטנה שמספקת חשמל לכל הרכב המצבר בנוי משישה תאי עופרת הטבולים בחומצה הפעולה הכימית הנוצרת בין החומצה לעופרת מייצרת חשמל והחשמל הזה מסופק לכל הרכב. המצבר יודע גם להטעין את החשמל שנלקח ממנו  בשעת התנעת הרכב או בשעת השימוש ברכב והוא מוטען על ידי מנוע קטן המותקן בתוך מנוע הרכב ומטעין את המצבר בשעת פעולת המנוע.

איזה מצבר הכי מתאים לרכב מאזדה ? קראו באץר MYNET >>

מהו אורך חייו של מצבר?

אך למרות שהמצבר מטעין את עצמו יש לו אורך חיים מסוים והוא אינו מאריך ימים. במנועי בנזין לרוב המצבר מחזיק בין שנתיים לארבעה שנים תלוי בסוג המצבר ובאיכותו במנועי דיזל ששם המנוע צורך חשמל הרבה יותר ממנועי בנזין בזמן ההנעה המצבר ייחלש הרבה יותר מהר וואך חייו נע בין שנה וחצי לשלוש.

קניה של מצבר במבצע לקיץ – מידע שיעזור לכם ללמוד עוד קצת בנושא >>>

כיצד להתאים מצבר לרכב?

מצבר הרכב מותאם לכל רכב על פי העומסים וצריכת החשמל של הרכב יצרני הרכב השונים מעסיקים מהנדסים מומחים שמחדשים את עולם הרכב מידי שנה כל שנה יוצאים דגמים חדשים שניתן לראות בקטלוג יצרני הרכב    כל יצרן רכבמייצר רכב שצורך  צריכת החשמל המיועדת לו ומשתנה בין דגם לדגם. על מנת לדעת איזה מצבר מתאים לסוג הרכב שברשותכם יש לעיין בספר הרכב ובהוראות היצרן במידה ואין ברשותכם את ספר הרכב ניתן להתייעץ עם בעל מקצוע מומחה בתחום המצברים.

מתי צריך להחליף מצבר?

ישנם כמה תסמינים שניתן לראות ולהרגיש עוד לפני שהמבצר שבק חיים אורות חלשים, התנעה קשה, תקתוקים בזמן הנעה כל אלו תסמינים שהמצבר כבר חלש ויש להחליפו לא כדאי לחכות לרגע הארחון בו המצבר נגמר לגמרי ואז כבר אי אפשר להניע את הרכב.

מהיכן לרכוש מצבר לרכב?

כל מוסכניק יוכל להציע לכם מצבר עבור הרכב שלכם וכמובן שגם ישנן חנויות שונות המספקות ומוכרות מצברים לרכב אך אם רוצים להשיג מצבר המתאים בדיוק עובר הרכב ולא מעוניינים לשלם סכום יקר עבור המצבר ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לחברת מצברים המתמחה בתחום המצברים. חברה שכזו מחזיקה את כל סוגי המצברים הקיימים בשוק ויכולה להתאים את המצבר המתאים ביותר עבור הרכב ולספק התקנה מקצועית.

לבדיקה של סוג המצבר המתאים לרכב שלכם ולרכישה של מצברים במחירים מיוחדים לחצו כאן